Bloody Rare


مقدمه:

یکی از جذاب‌ترین سرگرمی‌های درون بازی برای بسیاری از پلیرهای هاردکور World of Warcraft جمع کردن اچیومنت است. در این آموزش قصد داریم تا با هم به بررسی کامل اچیومنت Bloody Rare با استفاده از افزونه NPCScan بپردازیم. در ابتدا اگر این افزونه را ندارید یا با آن آشنایی ندارید، از بخش اول معرفی افزونه های Wotlk می‌توانید این افزونه را دریافت و آشنایی کلی با آن پیدا کنید. لازم به ذکر است که معیار ما در این آموزش سرور وارمین است و تمامی تصاویر و موقعیت‌های ذکر شده همگی مربوط به این سرور هستند. البته سرورهای دیگر Wotlk نیز تا حدود زیادی از نظر موقعیت Mobها مشابه هستند.

معرفی و آشنایی با NPCScan:

NPCScan را می‌توان مشهورترین و بهترین افزونه در زمینه پیدا کردن NPCهای کمیاب در بازی دانست. با استفاده از این افزونه و قابلیت‌های آن، گرفتن برخی اچیومنت‌های سخت، و یافتن Petهای کمیاب مختص کلاس Hunter راحت‌تر خواهند شد. NPCScanOverLay نیز نقاط و مسیرهای اسپان شدن NPCها در نقشه اصلی و مینی‌مپ بازی را علامت گذاری خواهد کرد و توصیه می‌شود حتما آن را نصب کنید. این افزونه دارای لیست از قبل تعیین شده است و تنظیمات خاصی برای استفاده از آن لازم نیست. NPCScan در هنگام یافتن NPCهای مشخص شده، با پخش کردن یک آلارم و نشان دادن یک آیکن کوچک با تصویر NPC مربوطه به شما اطلاع خواهد داد. اگر دوست داشته باشید NPC دیگری همانند Pet کمیاب Skoll به لیست اضافه کنید نیز این قابلیت در تنظیمات افزونه برای شما وجود دارد. نکته دیگر این که این افزونه با پیدا کردن یک NPC و اعلام آلارم، دفعه بعد دیگر آلارمی نخواهد داد. از این رو کسانی که به دنبال شکار همیشگی NPCهای کمیاب یا فارم کردن هستند، باید با رفتن به مسیر Cache\WDB\enUS در محل نصب بازی، دو فایل creaturecache.wdb و npccache.wdb را پیش از اجرای بازی پاک کنند.

دقت داشته باشید برای کارکرد صحیح این افزونه باید گزینه Always Show Nameplates در قسمت تنظیمات Interface فعال باشد.

آموزش گرفتن اچیومنت Bloody Rare:

در ابتدا لازم است بدانید گرفتن این اچیومنت مستلزم صبر و حوصله است. بسته به شانس شما و زمانی که برای گرفتن این اچیومنت خواهید گذاشت، ممکن است تکمیل کردن آن یک هفته یا بیشتر طول بکشد. بهترین زمان برای چک کردن نقاط اسپان زمان‌های خلوت سرور بوده که به وقت ایران اوایل صبح بهترین زمان است. نکته دیگر این‌که نیاز نیست ساعت‌ها در یک نقطه اسپان منتظر بمانید یا به اصطلاح کمپ کنید. بهترین رویکرد این است که در هنگام ریستارت شدن سرور، هنگام کرش کردن سرور، و ساعات خلوت سرور به نقاط اسپان سر بزنید.

نقاط اسپان اکثر Eliteهای مورد نیاز در وارمین معمولا یک نقطه به خصوص است. به این معنی که تنها دسته اندکی از Eliteها هستند که چندین نقطه اسپان داشته و احتمال دارد در هر کدام از این نقاط اسپان شوند.

لازم به ذکر است که تصاویر تهیه شده از سرور وارمین در رلم لردران هستند.

بررسی NPCهای اچیومنت Bloody Rare به ترتیب:

Ambassador Jerrikar

این NPC در Shadowmoon Valley اسپان خواهد شد. متاسفانه تصاویر دقیقی از آن در وارمین موجود نیست، اما تایید می‌شود این NPC یک بار در مختصات 47.68 (رلم آیس‌کرون) پیدا و کشته شده است. احتمال بیشتری در اسپان شدن Ambassador Jerrikar در Eclipse Point وجود دارد، پس حتما این نقطه را بررسی کنید.

Bloody Rare

Bloody Rare

Bog Lurker

Bog Lurker در Zangramarsh و معمولا در نقطه مشخص شده در تصویر اسپان می‌شود. این NPC در مسیر کوتاهی حرکت می‌کند و به راحتی قابل یافتن است.

Bloody Rare

Bloody Rare

Chief Engineer Lorthander

این NPC یکی از راحت‌ترین‌ها بوده و تایید می‌شود 2 بار در Manaforge Ara (Netherstorm) پیدا شده است. توجه کنید که این NPC درون Manaforgeهای مشخص شده اسپان می‌شود و درون غار یا جای دیگری نیست. متاسفانه تصویر دقیقی از این NPC در وارمین موجود نیست.

Bloody Rare

Coilfang Emissary

این NPC یک Naga بوده و در Zangramarsh اسپان می‌شود. محل اسپان آن 2 بار در نقطه مشخص شده در تصویر تایید می‌شود. این NPC چندین نقطه اسپان دارد که محتمل‌ترین آن 26.46 است.

Bloody Rare

Collidus the Warp-Watcher

این NPC برخلاف نقاط مشخص شده در افزونه NPCScan تنها در یک نقطه و در کنار دو کریستال آبی در Shadowmoon Valley همان‌طور که در تصویر مشخص است، اسپان می‌شود. مختصات مربوطه 63.56 است.

Crippler

این NPC یکی از سخت‌ترین‌هاست و ممکن است گرفتن Bloody Rare را برای شما کمی سخت‌تر کند. همچنین شایعاتی در مورد آن وجود دارد که باید Mobهای خاصی را کشت تا این NPC اسپان شود. اما این‌گونه نیست و Crippler دو بار در مناطقی که در تصاویر مشخص است، اسپان و کشته شده است.

Bloody Rare

Bloody Rare

Bloody Rare

Doomsayer Jurim

این NPC به دلیل این‌که چندین مسیر حرکت دارد و مسیرهای حرکتش به نزدیک گاردهای Shattrath City ختم می‌شود یکی از سخت‌ترین‌های Bloody Rare است. چراکه اکثر اوقات به راحتی توسط گاردهای شهر کشته می‌شود. البته در وارمین معمولا این NPC تنها در یک مسیر اسپان می‌شود که در تصاویر مشخص است.

Bloody Rare

Ever-Core the Punisher

این NPC در حوالی Manaforgeها در منطقه Netherstorm اسپان می‌شود. منطقه اسپان آن تایید شده و یک بار مشاهده شده است. پیدا کردن آن ممکن است کمی سخت باشد.

Bloody Rare

Fulgorge

Fulgorge که یک کرم بزرگ است، سه نقطه اسپان در Hellfire Peninsula دارد که البته ممکن است در حین Fly کردن نیز NPCScan به شما آلارم پیدا شدن بدهد. نقطه تایید شده اسپان این NPC در کنار Falcon Watch و مشخصات تصویر زیر است.

Bloody Rare

Goretooth

Goretooth یک تمساح نسبتا بزرگ بوده و معمولا در زیر آب اسپان می‌شود. 2 نقطه تایید شده برای اسپان این NPC در وارمین وجود دارد. یکی زیر دریاچه Sunspring که در تصویر مشخص است و دیگری در دریاچه کنار Garadar. در هر 2 بار مشاهده، این NPC زیر آب بوده است.

Bloody Rare

Hemathion

این اژدها یکی از آسان‌ترین NPCهای کمیاب است و معمولا در کنار کمپ Ogri’la در Blade’s Edge Mountain اسپان می‌شود. اسپان شدن Hemathion سه بار در کنار کمپ Ogri’la تایید می‌شود، اما متاسفانه تصویری از آن در وارمین موجود نیست.

Bloody Rare

Kraator

این NPC در Shadowmoon Valley و معمولا در منطقه Eclipse Point اسپان خواهد شد. اسپان شدن این NPC در Eclipse Point یک بار تایید شده است. البته یادتان نرود که نقاط اسپان دیگر را نیز بررسی کنید. متاسفانه تصویری از این NPC در وارمین موجود نیست.

Bloody Rare

Marticar

Marticar سه نقطه اسپان دارد که در وارمین معمولا در یک نقطه اسپان می‌شود و آن هم کنار Orebor Harborage است. اسپان شدن این NPC چهار بار در این نقطه تایید شده است. دو بار جسد NPC و دو بار هم زنده و در حال حرکت.

Bloody Rare

Mekthorg the Wild

این NPC همان‌طور که در تصویر مشخص است در کنار Hellfire Citadel و در منطقه Hellfire Peninsula اسپان می‌شود. پیدا کردن آن ممکن است کمی سخت باشد، چراکه ری‌اسپان شدن آن حدود 10 الی 11 ساعت طول خواهد کشید.

Bloody Rare

Bloody Rare

Morcrush

این NPC یکی از آسان‌ترین‌هاست که می‌توان اچیومنت آن را گرفت و معمولا در چندین نقطه از Blade’s Edge Mountains اسپان می‌شود. تصویری از آن موجود نیست، اما معمولا اسپان شدن آن در مختصات 72.29 تایید می‌شود.

Bloody Rare

Nuramoc

Nuramoc در Netherstorm و در 3 منطقه اسپان می‌شود. اسپان شدن این NPC در یک ناحیه که کنار Manaforge Duro است 2 بار تایید شده است، همان‌طور که در تصاویر مشخص است. Nuramoc قابلیت رام شدن (Tame) را دارد و برای Hunterهای Beast Master می‌تواند یک Pet بسیار جالب باشد.

Bloody Rare

Okrek

این NPC در Terokkar Forest و در 4 ناحیه احتمالی اسپان خواهد شد. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌شود اسپان شدن Okrek در ناحیه پایینی Shattrath City احتمالش بیشتر است و 2 بار تایید شده است.

Bloody Rare

Speaker Mar’grom

این NPC در 4 نقطه احتمالی اسپان می‌شود که معمولا در مناطق بالایی نقشه Blade’s Edge Mountains است. نقطه تایید شده اسپان Speaker Mar’grom که در تصویر مشخص است، در مشخصات 64.21 قرار دارد.

Bloody Rare

Voidhunter Yar

این NPC ناحیه اسپان کوچکی دارد. اما به دلیل این‌که در منطقه‌ای قرار دارد که تعداد زیادی از کوئست‌ها در آن‌جا هستند، ممکن است پیدا کردن آن کمی سخت باشد. Voidhunter Yar در Nagrand و حول ناحیه Oshu’gun اسپان می‌شود.

Bloody Rare

Vorakem Doomspeaker

Vorakem دو نقطه اسپان در منطقه Hellfire Peninsula دارد که یکی از آن‌ها تایید شده است و یک بار مشاهده شده است. 72.58 مختصاتی است که این NPC در آن‌جا یافت شده است. توجه داشته باشید که Vorakem یک جا ثابت نیست و حول نقطه اسپان گشت می‌زند.

Bloody Rare

 

امیدواریم این آموزش توانسته باشد به شما در مسیر گرفتن Bloody Rare و رسیدن به بالای 10 هزار اچیومنت (!) کمک کرده باشد. آموزش اچیومنت Frostbitten نیز به زودی نوشته خواهد شد. هر گونه مشکل یا سوالی که در رابطه با این آموزش داشتید می‌توانید در قسمت نظرات اعلام کنید.

تاریخ انتشار: 19/12/2020

آخرین ویرایش: 19/12/2020

خرید گیم‌تایم و آخرین بسته الحاقی World of Warcraft با قیمتی مناسب از فروشگاه سایت
به اشتراک‌گذاری مطلب:
نظرات
0 0 امتیازات
امتیازدهی
اشتراک
به من خبر بده
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون‌متنی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها