معرفی برترین Addonهای Wrath of the Lich King:

در این مطلب قصد داریم تا برترین و کاربردی‌ترین Addonهای World of Warcraft: Wrath of the Lich King یا پچ 3.3.5 را معرفی کنیم. این مطلب مختص به سرورهای شخصی World of Warcraft و همچنین Wrath Classic است. سعی خواهد شد افزونه‌هایی (Addon) که نیاز به معرفی بیشتر و توضیحات داشته باشند، در پستی جدا به صورت کامل به آن‌ها پرداخته شود.

سعی شده برای هر افزونه لینک دانلود و تصویر تهیه شود، اما لینک‌ها همگی از مراجع خارجی هستند، چراکه احتمال دارد برخی از افزونه‌ها به‌روزرسانی شوند. توجه داشته باشید که برای دانلود افزونه‌ها به صفحه مربوطه رفته و از قسمت دانلود، نسخه مربوط به 3.3.5.a را انتخاب کنید و مستقیم بر روی Download Latest Version/File کلیک نکنید، چراکه نسخه مربوط به Shadowlands را دریافت خواهید کرد. پس از دانلود، افزونه مورد نظر را از حالت فشرده خارج و در مسیر نصب بازی یعنی پوشه Interface/AddOns انتقال دهید.

نحوه دانلود از CurseForge

پس از ورود به صفحه Addon، بر روی تب Files کلیک کنید. از قسمت Recent Files، بر روی دکمه View All کلیک کنید. سپس Game Version را بر روی 3.3.5 بگذارید. جدیدترین نسخه را بر اساس تاریخ آپلود شدن انتخاب نموده و دانلود کنید.

نحوه دانلود از WoWAce

پس از ورود به صفحه Addon، بر روی تب Files کلیک کنید. سپس از قسمت Game Version نسخه 3.3.5 را انتخاب کنید. در نهایت جدیدترین نسخه را انتخاب کرده و بر روی Download کنید کنید.

Addon Control Panel

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: کاربردی

کاربرد: مدیریت افزونه‌ها به صورت In-game

توضیحات: یکی از بهترین و کاربردی‌ترین افزونه‌های WotLK که امکان فعال‌سازی و غیرفعال کردن افزونه‌ها در خود بازی و بدون نیاز به Log out شدن را فراهم می‌کند. یکی از امکانات دیگر این افزونه قابلیت Addon Set است که می‌توانید چندین مجموعه سفارشی‌شده افزونه برای خود بسازید. به عنوان مثال مجموعه مخصوص PVE، بتلگراند، PVP، یا Raid و غیره. توجه داشته باشید که برخی افزونه‌ها تنها در صفحه «انتخاب کاراکتر» قابل فعال‌شدن هستند و امکان فعال‌سازی درون بازی و با این افزونه را ندارند.

تجربه شخصی: حتما نصب کنید!

NPCScan

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: اچیومنت‌ها

کاربرد: پیدا کردن NPCها و Mobهای کمیاب در بازی

توضیحات:با استفاده از این Addon می‌توانید NPCهای کمیاب (Rare و Rare+) را به راحتی پیدا کنید. زمانی که یک NPC موجود در لیست پیدا شد، این Addon یک Alarm روی صفحه به شما می‌دهد و با کلیک کردن می‌توانید NPC را Target کنید و موقعیتش را به راحتی پیدا کنید. همچنین قابلیت Keybind کردن و اضافه کردن NPC دلخواه هم وجود دارد. Addon NPCScan Overlay را هم حتما به همراه NPCScan استفاده کنید تا هایلایت مناطق اسپان شدن NPCها به Map اضافه بشود. در یک مطلب جداگانه به صورت اختصاصی به توضیح کامل این Addon و نحوه گرفتن دو اچیومنت Frostbitten و Bloody Rare در وارمین (Warmane) پرداخته می‌شود.

تجربه شخصی: اگه قصد گرفتن اچیومنت‌هایی همچون Frostbitten و Bloody Rare را دارید این Addon واقعا مفید خواهد بود. البته شاید بگوید من که همه Locationها را می‌دانم و نیازی به Addon اضافی ندارم، می‌روم از WoWHead چک می‌کنم، اما کاملا در اشتباه هستید. این Addon بُرد بسیار بالایی دارد، و در صورتی که نزدیک یک NPC بشوید که در لیست Addon باشد، حتی اگر زیر زمین یا درون غار باشد به راحتی پیدایش می‌کند و Alarm می‌دهد.

AZCastBar

دسته: رابط کاربری

کاربرد: دنبال کردن راحت‌تر باف‌، دی‌باف‌ و اسپل

توضیحات: این Addon جایگزین کَست بار پیش‌فرض بازی می‌شود و مشاهده باف‌ها، دی‌باف‌ها و اسپل‌ها را راحت‌تر می‌کند. AzCastBar یک Addon سبک هست و کاملا قابل شخصی‌سازی. Cooldownها، تایمر Totem، میزان Threat، تایمر مخصوص Loot Roll، تایمر مختص Aura، و چندین تایمر دیگر. با دستور acb/ می‌توانید وارد تنظیمات این افزونه بشوید.

تجربه شخصی: ابتدا افزونه ForteXorcist را امتحان کنید، سپس هر کدام برای شما بهتر بود را استفاده کنید. افزونه ForteXorcist به مراتبط پیشرفته‌تر و برای کاربران حرفه‌ای است.

Accountant

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: Auction House و اقتصادی

کاربرد: مشاهده مخارج و درآمد

توضیحات: با استفاده از Accountant می‌توانید روی هیروهای مختلف‌تان ببینید در یک روز، هفته، ماه یا در کل چقدر گلد فارم کردید. همچنین این‌که از راه‌های مختلف چقدر درآمد داشته‌اید. چقدرش سود بوده و چقدر ضرر.

تجربه شخصی: اگر فارمر هستید و می‌خواهید هزینه‌هایتان را مدیریت کنید و کاهش بدید، این Addon می‌تواند کمک‌کننده باشد.

Ackis Recipe List

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: شغل‌ها (Professions)

کاربرد: جمع کردن راحت‌تر Recipe شغل‌های مختلف

توضیحات: با فعال کردن این Addon یک گزینه Scan به پروفشنی که دارید اضافه می‌شود و می‌توانید لیست رسیپی‌ها (recipe) و فرمول‌هایی که ندارید را ببینید، همچنین این‌که چند درصد از فرمول‌ها را دارید. لوکیشن دراپ شدن رسیپی، و اسم Mobی که از آن دراپ می‌شود هم نمایش داده خواهد شد.

تجربه شخصی: اگر کلکسیونر هستید و می‌خواهید پروفشنی که دارید را فول کنید، یا رسیپی ها و فرمول‌های گلدساز بازی را به دست بیاورید از این استفاده کنید.

Advanced TradeSkill Window

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: شغل‌ها (Professions)

کاربرد: ارتقای رابط کاربری پنل شغل‌ها

توضیحات: Advanced Trade Skill Window یا به اختصار افزونه ATSW، شکل پنل مخصوص شغل‌ها را تغییر می‌دهد و تعدادی امکانات کاربردی به آن اضافه می‌کند. امکان ایجاد صف ساخت آیتم، اضافه شدن یک پنل به Auction House که آیتم‌های مورد نیاز صفی که ساختید را نشان می‌دهد، امکان دسته‌بندی بر اساس فاکتورهای مختلف، ساخت دسته‌بندی جدید و کاملا شخصی، مشاهده Tooltip آیتم‌ها، امکان مشاهده Reagentهایی که در بانک یا روی Alt دارید و برای ساخت آیتم موردنیاز است، مشاهده و خرید Reagentهای موردنیاز برای ساخت آیتم به محض باز شدن صفحه Vendor و برخی امکانات دیگر.

تجربه شخصی: پیشنهاد می‌کنم حتما این Addon را نصب کنید. دو قابلیت ساخت صف و دسته‌بندی خیلی پراستفاده هستند. به عنوان مثال می‌توانید یک دسته‌بندی بسازید به اسم آیتم‌های پراستفاده و آیتم‌هایی که روزانه با آن‌ها سر و کار دارید را در این دسته‌بندی جدید قرار بدید.

Aesa

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: PvP

کاربرد: مشاهده CD پلیرها

توضیحات: AESA یک Addon کاربردی برای بتلگراند، Arena، و حتی گاهی اوقات PVE است. با استفاده از AESA می‌توانید کولدون (CD) دوست و دشمن را ببینید. البته فقط Abilityهای مهم که نقش اساسی دارند را نشان می‌دهد و به عنوان مثال Power Word: Shield پریست را نشان نمی‌دهد.

توجه: به هیچ‌وجه همزمان با Afflicted3 این افزونه را فعال نکنید.

تجربه شخصی: اگر PvPباز هستید AESA می‌تواند خیلی کمک‌کننده باشد.

Afflicted3

دسته: PvP

کاربرد: مشاهده CD پلیرها

توضیحات: این Addon کمی پیشرفته‌تر از AESA است و تقریبا همان کار را انجام می‌دهد. با دستور /afflicted می‌توانید دستورها و تنظیمات مخصوص این افزونه را در قسمت چت ببینید.

توجه: به هیچ‌وجه همزمان با AESA این افزونه را فعال نکنید.

تجربه شخصی: این Addon کمی پیشرفته‌تر و معروف‌تر از AESA است. توصیه من این است که هر دو را جدا امتحان کنید.

Align

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: متفرقه، کاربردی

کاربرد: تنظیم راحت‌تر رابط کاربری

توضیحات: Align یک افزونه ساده و سبک است که با دستور /align فعال شده و خطوط شطرنجی روی صفحه نمایش داده می‌شوند.

تجربه شخصی: این افزونه برای تنظیم دقیق رابط کاربری و Unit Frameها بسیار مفید است.

All Stats

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: Tooltip, Combat

کاربرد: مشاهده بهتر مشخصات (Stat) هیرو

توضیحات: All Stats یک افزونه قدیمی است که پنجره Stat هیرو را جا به جا کرده و همه را با هم نشان می‌دهد. دیگر نیاز نیست برای دیدن به عنوان مثال Resilience بین تب‌های مختلف سوییچ کنید.

تجربه شخصی: استفاده از این Addon کاملا بستگی به سلیقه شخصی فرد دارد. برای من همیشه فعال است.

Altoholic

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: کاربردی، کوئست‌ها و لول‌آپ، فهرست موجودی و Bag

کاربرد: مدیریت آسان هیروها

توضیحات: Altoholic یک افزونه بسیار کاربردی در زمینه مدیریت و مشاهده موارد مختلفی از جمله موجودی Bag، بانک، شغل، اچیومنت، Reputation، میل، آیتم‌های Equipشده و … در هیروهای مختلف است. با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تمامی موارد ذکر شده برای همه هیروها را همزمان مشاهده کنید. حتی اگر هیروهای شما در اکانت دیگری باشند. آموزش کامل این افزونه در مطلبی جدا قرار خواهد گرفت.

تجربه شخصی: اگر چندین هیرو (Altهای متعدد) دارید، این Addon را حتما استفاده کنید.

Atlas/Atlasloot/AtlasQuest

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: کاربردی، شغل‌ها (Professions)، نقشه و مینی‌مپ

کاربرد: مشاهده نقشه آذراث و جدول Loot اینستنس‌ها

توضیحات: ترکیب این 3 افزونه راهنمای بسیار خوبی برای مشاهده نقشه مناطق مختلف، کوئست‌های اینستنس‌ها، و Lootهایی که از باس‌های مختلف دراپ می‌شود برای شما فراهم خواهد کرد. Atlas به تنهایی تنها نشان‌دهنده نقشه مناطق مختلف است. با Atlas Loot جدول دراپ آیتم‌ها به آن اضافه می‌شود و با فعال کردن Atlas Quest نیز کوئست‌های مختص به اینستنس‌ها و بتلگراند‌ها به Atlas شما افزوده خواهد شد.

تجربه شخصی: یک پکیج کامل که راهنمای شما در شرایط مختلف خواهد بود.

Auctioneer

دسته: Auction House و اقتصادی

کاربرد: مدیریت آسان آکشن هاوس

توضیحات: پکیج Auctioneer تجربه شما از آکشن هاوس را به کلی تغییر خواهد داد. کار با آکشن هاوس با استفاده از این افزونه به همراه افزونه معروف Trade Skill Master علاوه بر این‌که در وقت شما صرفه‌جویی خواهد کرد، باعث خواهد شد گلد بسیار بیشتری از طریق آکشن هاوس به دست آورید. یکی از قابلیت‌های این افزونه اضافه کردن Tooltip برای آیتم‌های مختلف است. به این صورت که پس از نصب افزونه و اسکن کردن آکشن هوس، Tooltipهای مختلفی برای آیتم‌های شما اضافه خواهد شد. به عنوان مثال تعداد آیتم‌های دیده شده در آکشن هاوس، کمترین قیمت خرید/فروش آیتم، و غیره. این Addon ابزار متعددی دارد و پرداختن به آن‌ها در قالب این مطلب نمی‌گنجد. در یک پست جداگانه به صورت کامل به آموزش این افزونه پرداخته خواهد شد.

تجربه شخصی: اگر در روز با آکشن هوس زیاد کار می‌کنید حتما این Addon را استفاده کنید.

Bagnon

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: فهرست موجودی و Bag

کاربرد: مدیریت آسان Bagها و بانک

توضیحات: Bagهای شما با استفاده از Bagnon یکی شده و امکانات دیگری همچون مشاهده تعداد آیتم‌ها بر روی کل هیروها (به وسیله Tooltip) و امکان جستجو در بانک یا Bag شما اضافه خواهد شد.

تجربه شخصی: اگر به دنبال افزونه ساده‌تری هستید، می‌توانید OneBag/OneBank را امتحان کنید.

Bartender4

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: اکشن‌بار، رابط کاربری

کاربرد: شخصی‌سازی اکشن بارها

توضیحات: Bartender4 یکی از معروف‌ترین Addonها در زمینه شخصی‌سازی اکشن بار است. با استفاده از این افزونه امکان تغییراندازه و جابه‌جایی تمامی نوارها و اکشن‌بارها را خواهید داشت. با استفاده از دستور /bt می‌توانید وارد تنظیمات این افزونه شوید. سعی خواهد شد در قالب مطلبی جدا به صورت کامل به این Addon پرداخته شود.

تجربه شخصی: افزونه Bartender از زمانی که WoW را شروع کردم، همیشه برای من فعال بوده است. پیشنهاد می‌کنم اگر تا به حال از رابط کاربری پیش‌فرض بلیزارد استفاده می‌کردید، حتما این افزونه را امتحان کنید.

ButtonFacade

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: رابط کاربری، آرت‌ورک

کاربرد: تغییر شکل آیکن‌ها (دکمه‌ها)

توضیحات: با افزونه ButtonFacade (Masque) می‌توانید ظاهر دکمه‌های اکشن‌بار و آیکن‌ها را تغییر دهید. با دستور /bf می‌توانید وارد تنظیمات این افزونه شوید و اسکین مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین از تب Addons در تنظیمات این افزونه می‌توانید به صورت جداگانه اسکین‌های مختلف را بر روی اکشن‌بارهای متفاوت اعمال کنید. این افزونه به دلیل این‌که نسخه 3.3.5 آن دیگر در دسترس نیست، برای شما به صورت لینک مستقیم تهیه شده و می‌توانید آن را به همراه 15 اسکین دریافت کنید.

تجربه شخصی: اگر به ظاهر رابط کاربری خود اهمیت می‌دهید با این افزونه می‌توانید تا حد بسیار زیادی آن را شخصی‌سازی کنید.

Carbonite

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: نقشه و مینی‌مپ، شغل‌ها (Professions)

کاربرد: شخصی‌سازی نقشه و نمایش کوئست‌ها

توضیحات: Carbonite یک افزونه بزرگ و کامل در زمینه شخصی‌سازی و تغییر نقشه‌ بازی و Quest Log است. این Addon علاوه بر این کاربرد‌های بسیار دیگری نیز دارد، همچون نمایش دشمنانی که در نزدیکی شما هستند، نمایش پیشرفته‌تر نقشه، Minimap و غیره. با دستور /carb Options صفحه تنظیمات Carbonite باز خواهد شد. سعی خواهد شد در مطلبی جداگانه به این افزونه پرداخته شود.

تجربه شخصی: Carbonite یک افزونه عالی برای لول‌آپ کردن و همچنین فارم کردن است. حتی اگر در حال لول‌آپ و یا فارم کردن نیستید، باز هم این افزونه قابلیت‌های کاربردی دیگری برای شما خواهد داشت.

ClassLoot

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: کاربردی، Tooltip

کاربرد: اولویت‌بندی آیتم‌ها بر اساس کلاس

توضیحات: با فعال‌سازی ClassLoot قسمتی به Tooltip مخصوص آیتم‌ها اضافه خواهد شد. و بر رتبه‌بندی‌ خاص این Addon خواهید فهمید کدام کلاس برای گرفتن آیتم مربوطه دارای اولویت بالاتری است. با دستور /cl check اولویت آیتم مربوطه در قسمت چت فقط برای شما نمایش داده خواهد شد. با دستور /cl gcheck اولویت آیتم مربوطه به گیلد شما ارسال خواهد شد. و با دستور /cl rcheck اگر در رِید باشید، اولویت آیتم در چت رِید برای همه نمایش داده خواهد شد. به جای آیتم مربوطه را لینک کنید (با استفاده از دکمه ترکیبی «شیفت+کلیک چپ»).

تجربه شخصی: اگر گیلدمستر یا رِید لیدر هستید، این افزونه می‌توانید خیلی از مواقع به کمک شما بیاید. در غیراین صورت نیز می‌توانید با استفاده از آن به توزیع عادلانه آیتم‌ها کمک کنید یا بفهمید کدام آیتم برای کدام کلاس دارای اولویت بالاتری است.

CLCRet

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: مختص به کلاس خاص، Combat

کاربرد: مدیریت و افزایش DPS کلاس پالادین

توضیحات: یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های یک پالادین روتیشن یا ترتیب استفاده از توانایی‌ها است. به گونه‌ای که بالاترین مقدار دمیج در لحظه را ایجاد کند. این افزونه به شما نشان می‌دهد که چه حرکتی باید هر بار استفاده شود.

تجربه شخصی: به عنوان یک پالادین اگر قصد بازی به سبک PVE دارید، حتما استفاده از این افزونه را پیشنهاد می‌کنم.

Clique

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: رابط کاربری و UnitFrameها، باف‌ها و دی‌باف‌ها، Combat

کاربرد: کی‌بایند کردن راحت اسپل‌ها به کلیک ماوس

توضیحات: Clique یک افزونه ساده و در عین حال قدرتمند است که امکان Keybind کردن اسپل‌ها و ماکروهای مختلف را با کلیک ماوس می‌دهد. پس از فعال سازی این افزونه یک تب جدید به Spell Book اضافه خواهد شد. برای استفاده از این افزونه باید به تب مربوط به آن بروید. به عنوان مثال می‌توانید اسپل Flash Heal را بر روی کی‌بایند Shift+ Left Click بگذارید. در این حالت هنگامی که با ماوس بر روی UnitFrame خود یا دیگری بروید، و کی‌بایند مربوطه را بزنید اسپل انتخابی شما اجرا خواهد شد. همچنین می‌توانید یک آیتم به‌خصوص که در Bag دارید را هم کی‌بایند کنید. البته می‌توانید کی‌بایند را در حالت Global نیز گذاشته تا دیگر نیازی به رفتن بر روی UnitFrame نباشد. در کل، اگر از طرفداران استفاده از ماوس هستید، و یک ماوس چنددکمه‌ای دارید، این افزونه برای شما ساخته شده است!

تجربه شخصی: این افزونه می‌تواند برای هیلرها بسیار مفید باشد. خیلی‌ها Healbot را ترجیح می‌دهند. بسیاری دیگر از حرفه‌ای‌ها نیز از Clique استفاده می‌کنند.

Collectinator

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: Tooltip، مرتبط با Pet ،Mount و Companion

کاربرد: جمع‌آوری آسان‌تر Pet ،Mount Companion

توضیحات: با فعال کردن این افزونه یک دکمه Scan در صفحه Pets هیرو شما اضافه خواهد شد که می‌توانید با استفاده از فیلترهای مختلف آن، جمع‌آوری پت، مانت، Companion در بازی، همچنین گرفتن اچیومنت‌های مربوط به این دسته را بسیار آسان‌تر انجام دهید. با کلیک بر روی Scan می‌توانید ببینید که چه Pet ،Mount و یا Companion را ندارید و چگونه می‌توان آن‌ها را به دست آورد.

تجربه شخصی: اگر قصد گرفتن اچیومنت‌های مربوط به Companionها، Petها و Mountهای بازی را دارید، استفاده از این افزونه، حتما پیشنهاد می‌شود.

!Crap Away

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: کاربردی، فهرست موجودی و Bag، اقتصادی و Auction House

کاربرد: فروش راحت‌تر آیتم‌های بدون استفاده

توضیحات: این Addon به صورت خودکار  و به راحتی، هنگام باز کردن صفحه Vendor آیتم‌های بدون‌استفاده خاکستری (Gray) شما را می‌فروشد.

تجربه شخصی: هنگام فارم کردن و به خصوص زمانی که بگ شما سریع‌ پر می‌شود، این افزونه بسیار کارآمد خواهد بود.

Deadly Boss Mods

معرفی برترین Addonهای Wotlk

دسته: Combat، کاربردی

کاربرد:  بهبود عملکرد و کمک به انجام دادن آسان‌تر Raid و Dungeon

توضیحات: این افزونه را تقریبا برای انجام هر محتوای گروهی همانند Dungeon و Raid نیاز خواهید داشت. Deadly Boss Mods (به اختصار DBM) با نشان‌دادن اخطار، اعلان و تایمرهای مختلف به شما، انجام محتوای گروهی به خصوص Raidها را بسیار آسان‌تر خواهد کرد. فهمیدن و پیروی از تاکتیک‌های مختلف Raidها و دانجن‌ها با این افزونه بسیار آسان‌تر خواهد بود. به دستور /dbm می‌توانید به قسمت تنظیمات این Addon وارد شوید. اگر دسترسی لازم را در پارتی یا Raid داشته باشید (Leader یا Assistant باشید) می‌توانید با دستور /dbm pull x یک تایمر به پارتی یا رِید بفرستید (به جای x باید یک عدد وارد کنید.).

تجربه شخصی: این افزونه رو حتما باید داشته باشید. حتی اگه اکثر تاکتیک‌های Dungeon یا Raidها رو بدونید، باز هم همیشه فعال داشته باشید. ممکنه Raid Leader تایمرهایی (به عنوان مثال برای کشیدن باس) بفرسته که برای دیدنش باید DBM رو داشته باشید.

Deus Vox Encounters

دسته: Combat، کاربردی

کاربرد: بهبود عملکرد و کمک به انجام دادن آسان‌تر Raid و Dungeon

توضیحات: این Addon عملکردی مشابه DBM دارد. تقریبا تمامی قابلیت‌های DBM را نیز دارد ولی نسبه به Deadly Boss Mods کمتر شناخته‌شده است.

تجربه شخصی: توصیه می‌کنم اول DBM رو امتحان کنید. اگه مشکلی با DBM داشتید بعدش به سراغ DXE بیاید. چون تقریبا اگر گیلدها و Raidها از DBM استفاده می‌کنن.

در این مطلب به اختصار به معرفی برترین Addonهای Wotlk پرداخته شد. Addonهای بزرگ‌تر که نیاز به توضیح بیشتری دارند، به مرور زمان در مطالبی جداگانه به صورت کامل بررسی خواهند شد. این مطلب به مرور زمان با افزونه‌های جدید آپدیت خواهد شد.