آموزش سطح مبتدی برای کسانی که بازی کردن را تازه می‌خواهند شروع کنند

به میلیون‌ها هیرو در دنیای وارکرفت ملحق شوید! دنیایی مملو از جادو، افسانه، اساطیر، و ماجراجویی بی پایان منتظر شماست. آیا تبدیل به یکی از افسانه‌های آذراث خواهید شد؟ هرآن‌چه که برای شروع نیاز دارید اینجاست!

نحوه کنترل کاراکتر

پیش از آن‌که شروع کنیم بیایید نگاهی کلی به مکانیزم کنترل در بازی بیندازیم. دکمه های مربوط به حرکت و اکشن را هر زمان که نیاز بود می توانید تغییر دهید اما فعلا جهت کم کردن از پیچیدگی مطلب، طبق دکمه‌های پیش فرض خود بازی توضیحات داده شده است.

کنترل دوربین با موس

با نگه داشتن دکمه‌های موس می‌توانید جهت دوربین را تنظیم کنید یا کاراکتر را حرکت دهید. روی هدفتان کلیک چپ کنید تا انتخاب شود یا راست کلیک کنید تا با آن ارتباط برقرار کنید. غلتک موس برای نزدیک یا دور نشان دادن کاراکتر استفاده می شود.

موس و صفحه‌کلید

دست چپتان را روی دکمه‌های WASD صفحه‌کلید قرار داده و با استفاده از این دکمه‌ها شروع به حرکت دادن کاراکترتان کنید. از دکمه های 1-6 برای اجرای جادو و توانایی‌ها بهره ببرید.

نوار اکشن (The Action Bar)

اگر دوست دارید یکی از کارهای جالبی که کاراکتر تان توانایی انجام آن را دارد ببینید، باید از نوار اکشن استفاده کنید. این نوار در پایین صفحه قرار گرفته و هر خانه از این نوار با فشردن یک دکمه پیش‌فرض از صفحه‌کلید عمل می‌کند. برای استفاده از توانایی‌های کاراکترتان دکمه‌های تعیین شده را فشار دهید. به همین راحتی!

کتاب جادو (The Spellbook)

با کتاب جادو می‌توانید تمام توانایی‌ها (Ability) و جادوهای (Spell) شخصیت خود را ببینید. با فشردن دکمه‌ “P” به کتاب جادو دسترسی پیدا خواهید کرد. برای دسترسی راحت‌تر به توانایی یا جادوهای شخصیت خود می‌توانید با کشیدن آن از کتاب جادو به نوار اکشن از این کار را انجام دهید.

منابع قدرت

هر زمان که کاراکترتان از توانایی هایش استفاده می کند فشار زیادی را متحمل می شود. در بازی در واقع از منبع قدرت خود استفاده می کنید و این منبع قدرت تمام شدنی است. یکی از تفاوت های بازیکنان تازه وارد و بازیکنان حرفه ای شناخت این منابع قدرت و نحوه استفاده کردنشان از این منابع می باشد.

به عنوان مثال کلاس جادوگر (mage) از منبع قدرت مانا (mana) استفاده می کند. هر زمان که مانای جادوگر به اتمام برسد باید صبر کند تا دوباره پر شود تا بتواند دوباره از وردهای جادویی خود استفاده کند. نمونه دیگر کلاس روگ (rogue) است که از منبع قدرت انرژی (energy) بهره می جوید. انرژی سریع به اتمام می‌رسد ولی در عوض سریع هم پر می‌شود در واقع همین ویژگی، سبک جنگ کلاس روگ را خاص می‌کند. کلاس جنگجو (warrior) از منبع قدرت خشم (Rage) بهره می جوید. در واقع هر زمان به کسی آسیب بزند یا آسیبی ببیند مقداری خشم دریافت می کند و جنگجو با استفاده از این منبع قدرت می تواند از توانایی های خود استفاده کند.

تحویل ماموریت

بعد از انجام ماموریت، باید برای دریافت پاداش آن را تحویل داد. بیش‌تر مواقع برای تحویل ماموریت، باید پیش همان کسی بروید که ماموریت را به شما داده است ولی موارد استثنائی وجود دارد و برای تحویل این نوع ماموریت ها نیاز به ماجراجویی جدید و سفر به سرزمین‌های دور دارید.

برای فهمیدن مکان تحویل ماموریت، توضیحات ماموریت را بخوانید و به سمت علامت “?” در نقشه بروید. کاراکتری که ماموریت را به آن باید تحویل داد در بالای سر خود علامت “?” زرد رنگ دارد. روی او راست کلیک کرده و ماموریت خود را تحویل دهید.

انجام ماموریت

برای انجام ماموریت های خود باید با دکمه M دوست شوید، این دکمه نقشه منطقه را برای شما باز می کند. روی نقشه ماموریت ها به صورت برجسته و روشن مشخص شده اند و شما با حرکت به سوی این بخش از نقشه می توانید ماموریت خود را به انجام برسانید.

شروع یک ماموریت (Quest)

بعد از اینکه قهرمان خود را ساختید و وارد بازی شدید، یک یا چند کاراکتر می‌بینید که علامت تعجب “!” زرد رنگ روی سرشان قرار دارد. این به این معنی است که این کاراکترها کمک شما را نیاز دارند، به عبارت دیگر یک ماموریت! با کلیک راست کردن روی این کاراکترها با آن ها ارتباط برقرار کنید. این کاراکترها پس از برقراری ارتباط یک یا چندین ماموریت به شما پیشنهاد می‌دهند که پس از پذیرفتن هر کدام، به لیست ماموریت‌های کاراکترتان (Quest Log) اضافه می‌شوند.