آموزش Attune شدن در The Burning Crusade


توجه داشته باشید بلیزارد اعلام کرده رِیدهای فاز 1 و 2 برای ورود دیگر احتیاج به اتونمنت ندارند!. در حال حاضر بازی در فاز 3 است که شامل رِید Battle for Mount Hyjal و Black Temple می شود و فقط این دو رِید برای ورود نیاز به اتونمنت دارند. به این خاطر بهتر است آموزش را از قسمت 6 به بعد دنبال کنید. شما هنوز می توانید سری کوئست های اتونمنت فاز 1 و 2 را به خاطر پاداش کوئست ها انجام بدید ولی دیگر ضروری نیست!

آموزش Attune شدن در The Burning Crusade Classic – قسمت 1

پروسه اتونمنت‌های Burning Crusade یکی از خسته کننده ترین فرآیند های تاریخ بازی های مدرن است. این پروسه شامل چندین دانجن(نرمال و هیرویک)، raid است. پیش‌نیاز انجام یک سری از دانجن‌ها انجام Key Attunementها است یا فارم Reputation برای دانجن‌های هیرویک می‌شود. و به طور خلاصه برای گرفتن اتونمنت‌های Raid باید تقریبا تمام دانجن‌های هیرویک را انجام داد. پس خودتان را آماده کنید.

یکی از مفیدترین Addonها که در این مسیر به شما کمک خواهد کرد Attune است با کمک این Addon می‌توانید روند پیشرفت خود و حتی اعضای گیلدتان را در پروسه اتونمنت دنبال کنید.

Attunement به چه معناست؟ در World of Warcraft واژه Attunement به معنی باز کردن یک رِید یا دانجن خاص و امکان ورود به آن است.

آموزش Attune شدن در The Burning Crusade Classic بخش 1- نحوه Attuneشدن در رِید Karazhan با گرفتن Master’s key:

Karazhan یکی از اولین رِیدهایی است که پلیرهای تازه لول 70 شده انجام می‌دهند. این رِید 10 نفره است و یکی از مشهورترین رِیدهای دنیای وارکرفت محسوب می‌شود. اولین قدم در مسیر طولانی اتونمنت، گرفتن اجازه برای ورود به Karazhan است.

 1. لول 70

مشخصاً اولین قدم لول 70 شدن است. مانند دیگر رِیدها برای ورود لول 70 بودن اجباری است. علاوه بر لول 70 بودن برای ورود به بعضی رِیدها داشتن مونت پرواز نیز نیاز است. خوشبختانه با لول 70 شدن توان انجام دو رِید Gruul’s Lair  و Magtheridon’s Lair را از همان اول خواهید داشت.

با این که از لحاظ فنی بعضی از کوئست‌ها (Quest) را در لول 68 (به خصوص کلاس Druid، گرفتن Flight form از لول 68) هم می‌توان انجام داد اغلب بهتر است این پروسه را از لول 70 شروع کنید تا کار برایتان راحت‌تر شود.

 1. کوئست‌های Archmage Alturus
 1. گرفتن First Key Fragment
 • قبل از این که وارد دانجن Shadow Labyrinth شوید احتیاج به  Shadow Labyrinth Key دارید. خوشبختانه این کار سختی نیست فقط یک گروه برای دانجنSethekk Halls  پیدا کنید و باس آخرTalon King Ikiss  را شکست دهید و صندوقی که ظاهر می‌شود را لوت کرده و Shadow Labyrinth Key را بردارید.
 • پس از بدست آوردن  Shadow Labyrinth Key وارد یک گروه برای دانجن Shadow Labyrinth بشوید و دانجن را تا آخر انجام دهید.
 • پس از شکست دادن Murmur، Arcane Container پشت Murmur را باز کنید. این کار باعث ظاهر شدن First Fragment Guardian می شود، او را بکشید و First Key Fragment را لوت کنید.
 • به شخصیت Khadgar در منطقه Shattrath برگردید و کوئست  The Second and Third Fragments را بگیرید.

اتونمنت: با آیتم  Shadow Labyrinth Key اجازه ورود به Shadow Labyrinth را خواهید داشت.

 1. Attune شدن با دانجن Arcatraz

اتونمنت: با آیتم Key to the Arcatraz اجازه ورود به دانجن Arcatraz را خواهید داشت.

 1. انجام کوئست The Second and Third Fragments
 1. Attuneشدن با دانجن Black Morass
 • در منطقه Tanaris، ناحیه Caverns of Time شخصیت Steward of Time را پیدا کنید. از او کوئست  To The Master’s Lair را بگیرید.
 • شخصیت Andormu را پیدا کرده و با او صحبت کنید سپس شخصیت Custodian of Time را تا زمانی که  The Caverns of Time کامل شود دنبال کنید.
 • به Andormu بازگردید و کوئست بعدی  Old Hillsbrad را بگیرید با این کوئست اجازه ورود به Old Hillsbrad Foothills از سری دانجن‌های Caverns of Time را خواهید داشت.
 • یک گروه برای دانجن Old Hillsbrad Foothills پیدا کنید. بعد از اینکه وارد دانجن شدید به شخصیت Erozion بروید و  Taretha’s Diversion را بگیرید. همراه این کوئست آیتم  Pack of Incendiary Bombs را نیز خواهید گرفت.
 • با اژدهایی که در نزدیکی است صحبت کنید تا با پرواز شما را به مقر برای تکمیل دانجن ببرد. هر پنج خانه را با  Pack of Incendiary Bombs به آتش بکشید.
 • شخصیت Thrall را در زیر زمین مقر پیدا کنید و کوئست را تحویل دهید. قبل از گرفتن کوئست بعدی مطمئن شوید هم گروهی‌هایتان نیز کوئست را تحویل داده باشند. پس از آمادگی همگی  Escape from Durnholde را بگیرید.
 • پس از نجات Thrall از مقر و شکست باس اول با شخصیت Erozion صحبت کنید و  Return to Andormu را بگیرید.
 • با بازگشت به شخصیت Andormu کوئست را تحویل دهید. با اینکار  The Black Morass را خواهید گرفت که به شما اجازه ورود به دانجن Black Morass را خواهد داد.

اتونمنت: با گرفتن کوئست Old Hillsbrad، اجازه ورود به دانجن Old Hillsbrad Foothills را خواهید داشت.

اتونمنت: با گرفتن کوئست The Black Morass، اجازه ورود به دانجن Black Morass را خواهید داشت.

 1. انجام کوئست The Opening of the Dark Portal
 • حالا که کوئست‌های  The Master’s Touch و  The Black Morass را دارید یک گروه برای انجام دانجن Black Morass جمع کنید.
 • داخل دانجن Black Morass با شخصیت Sa’at صحبت کنید. کوئست  The Black Morass را تحویل دهید و کوئست بعدی  The Opening of the Dark Portal را بگیرید.
 • از شخصیت Medivh محافظت کنید و باز شدن دارک پرتال را شاهد باشید.
 • پس از پایان دانجن کوئست  The Master’s Touch را به Medivh تحویل داده و کوئست بعدی  Return to Khadgar را بگیرید. کوئست  Hero of the Brood را نیز به Sa’at تحویل دهید.
 • به شخصیت Khadgar در منطقه Shattrath برگردید و کوئست را تحویل دهید. با این کار آیتم The Master’s Key را دریافت خواهید کرد.
 • شخصیت Khadgar به شما یک کوئست دیگر با نام  The Violet Eye  می‌دهد که بعدا وقتی وارد رِید Karazhan شدید می‌توانید تحویل دهید. به شما تبریک می‌گویم هم‌اکنون اجازه وارد شدن به رِید Karazhan را دارید.

اتونمت: با گرفتن  The Master’s Key اجازه ورود به رِید Karazhan را خواهید داشت.

 

قسمت اول آموزش Attune شدن در The Burning Crusade Classic به اتمام رسید. قسمت دوم به زودی منتشر خواهد شد.

تاریخ انتشار: 13/09/2021

آخرین ویرایش: 18/03/2022

خرید گیم‌تایم و آخرین بسته الحاقی World of Warcraft با قیمتی مناسب از فروشگاه سایت
به اشتراک‌گذاری مطلب:
نظرات
0 0 امتیازات
امتیازدهی
اشتراک
به من خبر بده
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون‌متنی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها