در این مطلب قصد داریم تا «هفت نکته که قبل از بازی کردن Diablo 4 باید بدانید» را با هم بررسی کنیم. این مطلب، ترجمه‌ای از مقاله سایت WoWHead با همین عنوان است و تمامی اعتبار آن متعلق به نویسنده اصلی است. چه در Sanctuary (دنیای Diablo 4) تازه وارد باشید و چه باتجربه، مدتی طولانی از عرضه نسخه جدید Diablo می‌گذرد، و این مطلب به احتمال زیاد برای شما مفید خواهد بود. پس با ما همراه باشید.

بر روی ماموریت (Quest) اصلی تمرکز کنید

کارهای بسیار زیادی را می‌توانید در Sanctuary انجام دهید و از جاهای متعددی بازدید کنید، که باعث پرت شدن حواس شما می‌شود. حتی پلیرهای حرفه‌ای و کارکشته نیز ممکن است گاهی درگیر این موارد شوند و تا به خود بیایید می‌بینید چندین ساعت از وقت خود را هدر داده‌اید و اصلا نمی‌دانید کجایید و چرا 12 عدد از یک Weapon (به عنوان مثال Mace) را دارید!

Diablo

تمرکز بر روی ماموریت‌های اصلی مزایای بسیاری دارد. از جمله باز شدن Main Quest Skip (قابلیت رد شدن و عدم نیاز به انجام مراحل اصلی بر روی دیگر هیروها) و بسیاری موارد دیگر برای اکانت شما. فقط کافیست یک بار این مراحل را انجام دهید و نوع هیرو یا درجه سختی بازی مهم نیست. کامل کردن مراحل بازی، به طور میانگین حدود 35 ساعت زمان می‌برد.

نگران جا انداختن آیتم‌های Legendary نباشید!

Diablo

در حین مبارزات و با توجه به اتفاقاتی که ممکن است حواس شما را پرت کند، احتمال دارد یک آیتم Legendary دراپ شود ولی آن را جا بیندازید، فراموش کنید بردارید، یا همان لحظه دیسکانکت شوید. نگران نباشید، چراکه بلیزارد هوای شما را دارد! آیتم‌هایی که جا انداخته‌اید همگی به صورت خودکار در Stash ذخیره خواهند شد، پس نگران نباشید و به خاطر داشته باشید که Stash را هر چند وقت یک بار چک کنید.

ماموریت‌های جانبی بدون‌شک ارزش انجام دادن دارند

احتمالا بگویید نکته اول این بود که بر روی ماموریت‌های اصلی تمرکز کنید. پس چرا باید ماموریت‌های جانبی را هم در نظر بگیریم؟ اینکه باید بر روی ماموریت‌های اصلی تمرکز کرد درست است. اما به این معنی نیست که در طول راه، نتوانید تعدادی ماموریت جانبی نیز انجام دهید!

سعی کنید ماموریت‌های جانبی نزدیک و آن‌هایی که در مجاورت ماموریت اصلی هستند را انجام دهید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید وارد یک Dungeon شوید، ماموریت‌های جانبی مرتبط با Dungeon را در کنار مراحل اصلی انجام دهید.

اکسیرها (Elixir) را فراموش نکنید

عملکرد اکسیر (معجون) مشابه دیگر بازی‌های بلیزارد است و در فرنچایز دیابلو به تازگی اضافه شده است. با نوشیدن اکسیر، یک باف 30 دقیقه‌ای خواهید گرفت که بسته به نوع اکسیر متفاوت است. نکته مهم اینجاست که علاوه بر این باف، میزان XP دریافتی شما نیز کمی افزایش خواهد یافت. این XP اضافه با مردن هیرو شما از بین نخواهد رفت و تا زمان فعال بودن اکسیر، باف نیز فعال خواهد بود.

Diablo

با انجام ماموریت‌ها، گاهی به عنوان پاداش اکسیر دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، می‌توانید با پیدا کردن یک Alchemist هر تعداد که بخواهید، اکسیر بسازید.

استفاده از GPS را فرموش نکنید!

Diablo

با کلیک راست بر روی هر لوکیشن در نقشه، خطی به عنوان راهنمای نزدیک‌ترین مسیر تا آن لوکیشن برای شما نمایش داده خواهد شد. با بستن نقشه اصلی، این خط بر روی Mini-Map شما قابل مشاهده خواهد بود.

کدام بهتر است؟ Salvage یا فروش؟

خیلی‌ها نگران نداشتن گلد کافی هستند، اما باید مراقب باشید که تمامی آیتم‌های خود را نفروشید. چراکه ممکن است Salvage کردن (تبدیل به مواد اولیه) آن گزینه بهتری باشد.

Diablo

در Diablo 4 محتوای آخربازی یا همان Endgame به شدت وابسته به Crafting است که آن هم نیاز به گلد دارد. البته در هنگام لول آپ کردن زیاد Craft نخواهید کرد. مواد اولیه (Material) به همان اندازه که Gold مهم است، اهمیت دارند و دست یافتن به آن‌ها بسیار سخت‌تر است. پس قبل از فروش فوری آیتم‌های خود، حداقل گاهی اوقات به Blacksmith (آهنگر) مراجعه کرده و آیتم‌های خود را Salvage کنید.

اهمیت Waypointها و Town Portal در بازی

جا انداختن Waypointها ممکن است باعث طولانی‌تر شدن مسیر شما و اتلاف وقت زیادی شود. پس حتما تمام Waypointهای مسیر را تا جای ممکن باز کنید. به خصوص آن‌هایی که در شهرهای اصلی هستند.

Diablo

تمامی Waypointهای Sanctuary

با این حال، اگر یک Waypoint مهم را جا انداختید نگران نباشید. محل تلپورت Town Portal شما به صورت پیش‌فرض، شهرهای اصلی هر منطقه (Zone) است. پس هر کجا که باشید می‌توانید از این طریق به شهرهای اصلی تلپورت کرده و Waypointهایی که جا گذاشته‌اید را باز کنید.

 

منبع

تاریخ انتشار: 06/06/2023

آخرین ویرایش: 06/06/2023

خرید گیم‌تایم و آخرین بسته الحاقی World of Warcraft با قیمتی مناسب از فروشگاه سایت
به اشتراک‌گذاری مطلب:
نظرات
0 0 امتیازات
امتیازدهی
اشتراک
به من خبر بده
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون‌متنی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها